Kuidas juhtida ja julgustada töötajaid tegemaks paremaid kliendikeskseid otsuseid?

Kuidas juhtida ja julgustada töötajaid tegemaks paremaid kliendikeskseid otsuseid?

31. märts 2015

Rahulolevad töötajad toovad ka rohkem õnnelikke kliente – seda peaks teadma juba iga ettevõtte või osakonna juht. Mida paremini oskad töötajaid juhtida ja julgustada, seda enam osatakse teha ka iseseisvalt paremaid kliendikeskseid otsuseid.

Oleme ilmselt kõik vähemat korra sattunud olukorda, kus poodi või kohvikusse sisenedes leiame eest tusase ning ükskõikse suhtumisega teenindaja. See saadab aga koheselt meile signaali, et töötaja pole ettevõtte või oma tööga rahul. Kas selle ettevõtte töökeskkond polegi töötamiseks piisavalt hea? Sel juhul, kas tahan minagi oma raha sinna investeerida?

Juba pikemat aega näitavad erinevad uuringud sidet töötaja moraali ning ettevõtte edu vahel.
Hiljutine klienditeeninduse uuring näitab aga otsest linki töötaja rahulolu ning kliendi rahulolu vahel. Kui veel sügavamale minna leiame ka uuringuid, mis näitavad sidet kontoritöötajate rahulolu ning kliendi rahulolu vahel, olgugi et otsest kontakti kliendiga ju ei ole.

Kes on Rahulolev Töötaja?

Science Daily kirjelduse järgi on rahulolevad töötajad positiivsed, kergesti huvituvad ning rõõmsameelsed, kuid mitte negatiivsed, kurvad ega ükskõiksed. Mida positiivsemad emotsioonid tööl, seda rohkem leiavad töötajad ka oma töös tähendust, mis omakorda mõjutab tulemuslikkust, saavutusvajadust ning töötaja arengut.

Kuidas juhtida ja julgustada töötajaid?

Kuna alati ei saa palgata inimesi, kes oleksid sellised optimistid, siis toome välja mõned näited, kuidas saaksid ise töötajaid julgustada ning luua hea töökeskkonna, kuhu inimesed hea meelega tööle tulevad.

1. Ole hea juht

Võid ju olla hea töödejuhataja, kuid kas oled ka hea liider? Kas mõtled ka oma töötajate inspireerimisele, et nad sooviksid olla ise paremad ning edukamad? Analüüsi oma juhtimisoskusi ning selgita välja, kuidas saaksid neid kasutada, et tuua välja oma töötajate tõeline potentsiaal.

2. Anna oma töötajatele „ülemuse aega“

Kõik tahavad veeta aega inspireerivate liidritega ning sinu jaoks on oluline kuulata ning näidata välja, et hoolida oma töötajate panusest töösse, nende muredest ning püüdlustest. Näiteks e-maili saatmise asemel organiseeri üks ühele koosolek. Korralda üritusi, kus erinevatel ametipositsioonidel inimesed saaksid üheskoos aega veeta. Ära loo kultuuri „meie ja nemad“, vaid loo ühtne kultuur, kus kõik töötajad olenemata staatusest töötavad ühe eesmärgi nimel.

3. Julgusta oma töötajaid

Lase töötajatel teha iseseisvaid otsuseid! Tihtipeale on töötajad vastavale olukorrale kliendiga lähemal kui sina ning teavad, mis on õige otsus selle olukorra lahendamiseks. Eelnevalt tee kindlaks, et oled seadnud paika otsuste tegemiseks kindlad parameetrid. Kui töötajad teevad ise otsuseid peavad nad arvestama otsuste mõju kolmele erinevale faktorile – kliendid, meeskond ja ettevõtte kasumlikkus.

Julgusta kreatiivset mõtlemist! Nii palju kui on erinevaid probleemseid situatsioone, on ka erinevaid võimalusi nende lahendamiseks. Lase töötajatel tulla välja kreatiivsete lahendustega igapäevastele probleemidele. Esita töötajatele väljakutseid, et kreatiivset mõtlemist arendada.

4. Loo harivaid lõunapause

Paku töötajatele võimalust õppida rohkem nii ettevõtte kui ka turu kohta. Pane paika iga kuu jaoks uus teema ning kutsu meeskond kokku, et üheskoos õppida ning arutleda.
Teemadeks võiks olla näiteks:

  • Ettevõtte edu ning meeskonna eesmärgid – hoia töötajaid kursis ka suuremate plaanidega ning näita, millist rolli mängivad nemad plaanide elluviimisel. Küsi küsimusi ja tagasisidet.
  • Näita ja ütle – Kas keegi on saavutanud parema tulemuse tehes midagi teistmoodi? Kas turul on mõni uus tehnoloogia või strateegia, mis võiks ettevõttele kasulik olla? Lase inimestel oma kogemusi ja arvamusi jagada ning võimalusel ka oma töös rakendada.
  • Kaasa külalisesineja – Inspireerivate esinejate kaasamine ettevõtte väliselt aitab laiendada silmaringi ning anda uusi mõtteid igapäeva rutiini.

5. Üllata ootamatu tänulikkusega

Meile kõigile meeldib kui meid tänatakse, kuid miks mitte teha sammuke rohkem ja võtta kasutusele kinkekaardid, tänukirjad ja teised kenad žestid tänulikkuse näitamiseks, et tunnustada head tööd.

6. Pane paika ametlikud arenguvestlused

Igal ühel on õigus teada, kuidas tal läheb nii isiklike tööalaste eesmärkide saavutamise osas kui ka ettevõtte eesmärkide saavutamise osas. Tee kindlaks, et arenguvestluse üldtoon oleks motiveeriv ning positiivne, kuid too alati välja ka need kohad, mille osas saaks veel vaeva näha.

Töötajad on üks suurim osa sinu brändist – sinu ettevõtte nägu ja tegu, kes peegeldavad sinu ettevõtte kultuuri ja väärtusi, ja olgem ausad, töötajad võivadki olla sinu ettevõtte edu võti. Julgusta ning motiveeri oma töötajaid ning nemad omakorda hoolitsevad sinu klientide heaolu eest parimal võimalikul viisil.

 

Tagasi postituste nimekirja