Mida õppida Jalgpalli MM-ilt klienditeeninduse kohta?

Mida õppida Jalgpalli MM-ilt klienditeeninduse kohta?

01. juuli 2014

Oled jalgpalli fänn või mitte, on Jalgpalli MM kindlasti ka sinuni jõudnud. Kui Jalgpalli MM naelutab meid televiisori ette vaid iga nelja aasta tagant, oleme meie siin, et suunata sinu ettevõtte klienditeenindust regulaarselt ja seekord jagada õppetunde viimastest mängudest. Jah, justnimelt – klienditeeninduse kohta!

1. Konkurentsi jagub alati, kuid võidab vaid parim

Ehk sa ei võitle just 208 FIFA tiimi vastu, kuid kindlasti on sul omajagu konkurente. Ei ole oluline, mida müüd või mis valdkonnas tegutsed, klient valib alati vaid ühe pakkuja, mistõttu võitja saab olla vaid parim. Anna endast maksimum, et pakkuda klientidele ootamatult head teenindust, mis hoiaks neid lojaalsena ning kaasa elamas just sinu tiimile.

2. Mängi ühtse tiimina

Ära unusta, et ühtse tiimina töötamine on palju efektiivsem, kui üksiku rändajana omapead pusimine. Seejuures ei räägi me kohvinurgas jutustamisest, vaid võimalustest töötajatel ühiste eesmärkide nimel vaeva näha, saavutada võit tiimina ja olla üheskoos uhke oma ettevõtte üle.

3. Anna pall edasi kui aeg on käes

Vahel on parim, mida teha saame lihtsalt tunnistada, kui miski on üle võimete. Ära karda suunata klienti kolleegile või öelda kliendile, et pöördud tema poole tagasi täpsema informatsiooniga, juhul kui sa tõesti ei tea vastust. Klient hindab ausust, olenemata sellest, et vastuse saamine võtab natuke kauem aega. Kliendile ebamäärase info edastamine loob ettevõttele halva maine ning jätab teenindusest ebapädeva mulje.

4. Oska hinnata oma tiimi tugevusi ja nõrkusi

Võid ju arvata, et klienditeenindaja peab olema igal alal parim, tegelikkuses aga mitte. Oluline on teada iga töötaja tugevusi ja nõrkusi, et õiged inimesed saaksid vastutada selle eest, milles nad on kõige pädevamad.  Jagage ära vastutusvaldkonnad oma tiimis ning esirindele saada alati parim mängija.

5. Oluline on nii kaitse kui rünnak

Kindlasti leiad end tihtipeale kaitse positsioonis, tegeledes kaebustega ja otsides lahendusi (kaitse), kuid veel enam peaksid hoolitsema selle eest, et oleksid teadlik, mis toimub kliendiga enne, kui kaebus tekib – enneta probleeme, kontakteeru kliendiga omal algatusel (rünnak). Mõtle hetk sellele, kui kindlana end tunneme, kui teame, et meie tiimikaaslased meid toetavad. Ka kliendi puhul kehtib sama. Alati pole vaja kliendile midagi müüa, vahel tasub lihtsalt küsida, kuidas läheb ja, kas saad ehk abiks olla.

6. Ära välju piiridest

Võib ju tunduda ahvatlev saavutada võit vahendeid valimata, kuid järgi alati reegleid ning hoidu inetutest mängudest. Ära laima konkurente ega valeta kliendile, kindlasti ära luba võimatut. Tõde tuleb alati välja.

Nüüd aga jätkame Jalgpalli MM’i ja hoiame ka oma klienditeeninduse tiimis vaimu värske ja lipu kõrgel!

Tagasi postituste nimekirja