Millised on teeninduses töötavale juhile seatud ootused?

Millised on teeninduses töötavale juhile seatud ootused?

20. märts 2018

Eelmise aasta lõpus toimus Service Checki tänastele ja tulevastele klientidele üks põgus ja hariv kohvihommik, kus saime omavahel rohkem tuttavaks ja kuulasime ettekandeid, mis olid koostatud mõeldes just kõigile kokkutulnud teenindusgurmaanidele.

Seekordse hommikukohvi fookuses olid teeninduses töötavad juhid. Arutlesime teemadel, kas juhte tuleb koolitada, kuidas luua ühtne ja tugev meeskond  ning milline on siin juhi roll. Meile esinesid Ester Eomois (Service Checki strateegia- ja koolituspartner) ning Piret Aess (R-Kioski personalijuht). Ester rääkis, mis motiveerib töötajaid ja milline roll on sealjuures just juhtidel. Piret tutvustas unikaalset R-akadeemia programmi, mis frantsiisiandjal võimaldab juba täiesti algusest peale toetada tulevast juhti, et kõik protsessid töötaksid ladusalt ja ka teeninduskvaliteet oleks tasemel.

Alljärgnevalt oleme teinud mõlemast ettekandest ka lühikese ülevaate,  et kõigil oleks võimalus kulisside taha piiluda ja olla kursis teenindusalaste jutuajamistega.

 

Ester Eomois - Service Checki strateegia- ja koolituspartner

Tulevikuorganisatsioon on kohal, just nüüd ja täna!
(Service Checki koolitus- ja strateegiapartner Ester Eomois)

Uus põlvkond on tööturul – muutunud on tööväärtused, töökoha ja –aja paindlikkus, pidevalt uuenev meeskond jne. See on reaalsus, millega tuleb kohaneda.

Motivatsioon 3.0 liigub „piitsa ja prääniku“ meetodilt pika sammuga edasi. Kui motivatsioon 2.0 käigus tekitab juht inimeses motivatsiooni palga suurendamise või hirmutamise kaudu, siis motivatsioon 3.0 käigus motiveerib inimest eelkõige konkreetne tegevus või tööülesanne ise. Ta saab tegevusest endast teatud tüüpi rahulolu ja naudingut. Psühholoogid nimetavad seda sisemise motivatsiooni tärkamiseks.

Siinkohal saamegi hakata edaspidi tähelepanu pöörama just kaasatusele ja töö tähendusele. Juhina peaksime tähelepanelikumalt ja rohkem keskenduma sõnumite kujundamisele ning olema eeskujuks nii oma käitumise kui ka tegutsemisega. Täna ei vaadata enam ainult töökorralduslikke reegleid, vaid oodatakse ja jälgitakse otsest eeskuju oma juhtidelt.

Kui öeldakse, et iga töötaja käitub klientidega samamoodi nagu juhid käituvad töötajatega, siis on hea kujuneda uue põlvkonna ja nende ootustega, et kanda kogu eeskuju ja ettevõtte bränd maksimaalsel ning parimal võimalikul viisil ka lõpuks kliendini. Tänapäeva põlvkond vajab heaks tööks eelkõige heaolutunnet ning rahulolu ja töötaja töötulemusi mõjutavadki otseselt „tunded“, mitte enam niivõrd materiaalsus.

Juhtidel on aeg edasi liikuda Mina-pildilt Meie-pildile. Keskenduda tuleb meeskonnale ja selle heaolule – millega saate kõige paremini panna meeskonna motiveerituna tööle ning avada töötaja anded ja potentsiaali.

Soovitame lugeda Harvard Business Review 2014. aasta kevadel ilmunud Blue Ocean Leadership käsitlust, mille abil ühildada nii töötajate kui ka klientide heaolu!

 

Piret Aess - R-Kioski personalijuhtR-Akadeemia – arenguprogramm edukale frantsiisivõtjale
(R-Kioski personalijuht Piret Aess)

R-Kiosk alustas oma väikepoodide frantsiisile andmist viis aastat tagasi. Põhjus, miks me oleme frantsiisimudelile üle läinud, on imelihtne – frantsiisipidaja kui kaupluse peremees või perenaine, tunneb oma kauplust ja klienti palju paremini kui meie kontorist, ning oskab seetõttu ka protsesse paremini juhtida. Frantsiisipidaja on tarbija jaoks R-Kioski nägu. Kui me tahame, et see nägu oleks sõbralik, hooliv ja meie väikekauplus oleks tore koht, kuhu sisse astuda, siis peame hoolitsema selle eest, et frantsiisipidaja oleks õnnelik ning mõistaks, et tema on seal peremees.

R-Kioski kontor on pelgalt tugiteenuse pakkuja nendes valdkondades, mis väikeettevõtjale on muidu liiga suure mastaabiga – turundus, tootearendus jne. Selline töökorraldus annab frantsiisipidajale võimaluse keskenduda kõige tähtsamale ehk kliendi rahulolu suurendamisele.

Kuigi ettevõtlusega alustamine on väga lihtsaks tehtud, ei ole üleöö ettevõtjaks saamine lihtne ülesanne – puuduvad olulised algteadmised.

Selleks, et anda tänastele ettevõtlikele inimestele väikepoe pidamiseks vajalikud teadmised, võttis R-Kiosk koolitaja rolli ja lõi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Ärikorralduse instituudiga R-Akadeemia. Tegemist on pooleaastase kursusega, mille raames anname alusteadmised äriõigusest, tööõigusest, personalijuhtimisest, müügijuhtimisest, turundusest ning finantsanalüüsist ja -juhtimisest just meie äri ja frantsiisipidamise lõikes. Edukas lõpetaja oskab paremini teha juhtimisoskuseid, motiveerida ja hoida oma meeskonda ning mis kõige tähtsam, oskab hinnata ettevõtjaks olemise eeliseid.

Frantsiisivõtjaks olemine annab väga hea elukogemuse teeninduse valdkonnast, ükskõik, kas inimene soovib ettevõtja olla pikemalt või mitte. Kindlasti saab ta hea juhtimiskogemuse, vabaduse otsustada ja vabaduse vastutada ning võimaluse ise enda sissetulekut juhtida. Meie soovime anda oma poed tublide, hakkajate inimeste käsutusse, kes mõistavad, et ettevõtlus on äge! Otsime inimesi, kes tahavad õppida ja areneda ning kellele meeldivad inimesed.

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kuulutas 20. aprillil välja 2017. aasta parimad personaliprojektid, mis toovad esile efektiivse personalitöö mõju organisatsiooni edukusele. Üheks finalistiks osutus ka R-Akadeemia!

 

Loodame, et see sissejuhatus teemasse pani ka Teie mõtte käima ja saite häid ideid oma teenindava personali motiveerimiseks. Olgu iga teenindusettevõte täis entusiastlikke ja rahulolevaid töötajaid!

Järgmise korrani!

Service Check

Tagasi postituste nimekirja